צבע לתעשיה
צבע לרכב
ספריי צבע
מכונה למילוי ספריי צבע
מילוי תרסיס צבע
ציוד צביעה
צבע לעץ
צבע למסגריות
צבע לזכוכית
צביעה אלקטרוסטטית
צבע לאלומיניום
צבע למתכתספריי צבע, תרסיס צבע, מילוי ספריי צבע,
מילוי תרסיס צבע, ציוד צביעה והתזה
ספריי צבע לגרפיטי  

ספריי צבע לגרפיטי

 

 גרפיטי הוא מונח המתאר איורים ו/או אותיות המצויירים / מקושקשים על רכוש ציבורי. 

גרפיטי קיים מימי קדם, עם דוגמאות עוד מתקופת יוון העתיקה והאימפריה הרומית.
גרפיטי יכול להיות כל דבר מסימני שריטה פשוטים ועד ציורי קיר מפורטים.
בזמנים המודרניים צבע ספריי הפך לחומר הנפוץ ביותר ליצור באמצעותו גרפיטי.
ברוב המדינות השחתת רכוש באמצעות גרפיטי ללא אישורו של בעל הרכוש נחשבת ונדליזם ואסורה על-פי חוק.
לעיתים נעשה שימוש בגרפיטי כדי להעביר מסרים פוליטיים וחברתיים.
עבור אנשים מסוימים גרפיטי נחשב צורת אומנות שראויה לתערוכה בגלריות. עם זאת, רוב הציבור בדרך כלל אינו בעד סימונים על גבי תחנות אוטובוס, רכבות, בניינים, מגרשי משחקים ורכוש ציבורי אחר.
 
סגנונות הגרפיטי

סימון (Tagging)
לכמה מהסגנונות הנפוצים יוצר של גרפיטי יש שמות.
"סימון" (tag) הוא בפשטות כיתובו של שם האומן באמצעות צבע ספריי או טוש. סימון של אומן גרפיטי הוא החותמת האישית שלה או שלו.  "סימון" היא בדרך כלל הדוגמא הניתנת כאשר מתנגדי גרפיטי מתייחסים לוונדליזם, והם מתייחסים לכך כדי להגדיר את כלל צורות הגרפיטי (זו בהחלט צורת הגרפיטי הנפוצה ביותר).
צורה נוספת היא ה"הקאה, הידועה גם כ"מילוי", אשר בדרך כלל נצבעת במהרה עם שניים או שלושה צבעים, תוך הקרבת האסתטיקה לטובת מהירות. צורות הקאה ניתן גם לשרטט על משטח באמצעות צבע יחיד.
"חתיכה" (piece) היא הצגה מפורטת יותר של שמו של האומן, ובה האותיות מעובות בצורת בלוקים או בועות, והצביעה היא עם שניים או שלושה צבעים. זה כמובן גוזל יותר זמן ומסכן את האומן בתפיסה.
 
סגנון פרוע (Wildstyle)
סגנון מורכב יותר הוא הסגנון הפרוע – צורת גרפיטי שבה חיבור אותיות, חיצים ונקודות חיבור. צורות אלו בדרך כלל קשות יותר לפיענוח עבור מי שאינם אומני גרפיטי, שכן האותיות מתמזגות זו לתוך זו לעיתים בצורה בלתי ברורה.
בלוקבסטר (blockbuster) הוא מילוי אשר באופן מכוון נפרש על פני קיר שלם, כאשר לעיתים המטרה מאחורי זה היא לחסום מסמנים אחרים מלצבוע על אותו קיר.
אומנים מסויימים גם עושים שימוש במדבקות וספריי צבע כדי להשאיר חותם בזמן קצר. המבקרים טוענים שצורה זו היא עצלה ויש בה משום רמאות, בעוד שאחרים סוברים שהשקעת 5 עד 10 דקות על מדבקה מפורטת אינה מעשה עצל, במיוחד כאשר משלבים אותה עם שיטות נוספות.
 
מדבקות
סימוני מדבקות נעשים בדרך כלל על גבי מדבקות חלקות, או בעצם כל דבר אשר לו צד דביק. שבלונות מיוצרות על ידי ציור אובייקט על גבי קרטון או נייר קשיח כלשהו ואז נגזרות באמצעות סכין. אז מרססים ספריי צבע על מה שנותר, ואם עושים זאת כראוי צורת האובייקט נותרת מושלמת. אומני גרפיטי רבים מאמינים שיצירת בלובסטרים או סגנונות פרועים מורכבים היא בזבוז זמן. סגנון פרוע יכול לקחת (תלוי בנסיון)בין 8 שעות ל-2 ימים. אומן גרפיטי אחר יכול לעבור על היצירה גוזלת הזמן הזו בדקות ספורות עם סימון בועות שייראו לא פחות טוב מיצירת הסגנון החופשי.        

 
מילוי ספריי צבעמילוי תרסיס צבעמוצריםפרופילספריי צבעמידע טכנילקוחותצור קשר
זכויות היוצרים שייכות לבעל האתר אין לעשות שום שימוש בשום תוכן ללא אישור מראש ובכתב.הפרת החוק עלולה לגרור אחריה אחריות פלילית או אזרחית.