צבע לתעשיה
צבע לרכב
ספריי צבע
מכונה למילוי ספריי צבע
מילוי תרסיס צבע
ציוד צביעה
צבע לעץ
צבע למסגריות
צבע לזכוכית
צביעה אלקטרוסטטית
צבע לאלומיניום
צבע למתכתספריי צבע, תרסיס צבע, מילוי ספריי צבע,
מילוי תרסיס צבע, ציוד צביעה והתזה
ספריי צבע לזכוכית  

 

ספריי צבע לזכוכית
 

מכונה אישית למילוי ספריי צבע! 
 

למה לא ניתן לצבוע זכוכית באמצעות צבע רגיל?

המחקר שלנו מראה שאף יצרן צבע לא משווק במובהק או לצורך זה ממליץ לעשות שימוש בצבע שלו על גבי זכוכית.  זכוכית היא חומר די יוצא דופן לעבוד איתו בשל מרכיביו הכימיים.  צבע רגיל שנצבע על גבי זכוכית בדרך כלל יתקלף או ייסדק עם הזמן, ובאופן כללי אינו עמיד במיוחד בפני לחות ותנאי סביבה בעייתיים ושגרתיים אחרים.
לכן התשובה הינה שיש לעשות שימוש רק בציפוי מיוחד שנועד עבור זכוכית.  רק כך ניתן להבטיח שהציפוי ייצמד היטב לזכוכית ויעניק גימור חזק ועמיד בין אם בהתזה או בספריי צבע לזכוכית.
 
כיצד ניתן לדעת שתהליך צביעת הזכוכית עמיד?
אין דבר משכנע יותר מאשר מוניטין מוכח בספריי צבע איכותי נעשה שימוש כבר למעלה מ-25 שנים ונצבר לו מוניטין מצוין.  נעשה בו שימוש בתנאים הסביבתיים הקשים ביותר, כולל אזורים רטובים ולחים, ללא שום בעיה.  נעשה בו שימוש נרחב חיצוני על גבי בניינים, שבה יש קרינת שמש בשפע וטמפרטורות גבוהות.  כיום נמכר ספריי צבע בעולם וניתנת לגביו אחריות יציבה.
 
במה שונה צבע לזכוכית מצבעים אחרים?
קיימות 3 דרכים עיקריות לצביעת זכוכית: ע"י ציפוי שטח פנים אחד, באמצעות הוספת מינרלים ופיגמנטים אחרים לזכוכית מותכת בזמן הייצור, ועל ידי עבוד שתיים או יותר פיסות של זכוכית עם חומר צבוע ביניהן.  הבעיה עם טכנולוגיות עבוד היא שהמראה שלהן לא תמיד טוב (העומק והאיכות של הצבע), הקצוות אינם אטרקטיביים, החומר עשוי להיות קשה לעבודה, סוגי הזכוכית מוגבלים וזה יכול להיות יקר מאוד.  צביעת זכוכית מותכת לעיתים קרובות אינה מתאימה כי זה שקוף, מספר גווני הצבע האפשריים מוגבל ובנוסף זה גם יקר מאוד.   
מבחינת ציפויי צבע לזכוכית, היו מספר סוגים, אך אף אחד מהם לא מגיע לרמה של צבע המיעד לזכוכית. פשוט לא היה מוצר שמשתווה מבחינת עמידות, מראה, מגוון צבעים, או איכות באופן כללי.  אתם מוזמנים לבדוק זאת בעצמכם.
אם כך התשובה הקצרה היא שספריי לזכוכית מספק את המראה האטרקטיבי ביותר, העמידות הטובה ביותר, והאיכות הגבוהה ביותר מבין תהליכי צביעת זכוכית הקיימים בשוק.
 
כיצד עליי לבחור במוצר ציפוי צבע לזכוכית?
ישנם מספר פרמטרים שיש לשקול כאשר באים לבחור תהליך ומוצר של ציפוי צבע:

 1. כמה זמן נעשה שימוש במוצר? האם ניתן לראות תוצר סופי בן למעלה מ-10 שנים? אם לא, האם ניתן באמת לסמוך על עמידותו?
 2. כיצד נראה המוצר בדוגמיות? האם יש עומק אמיתי ועושר בצבע?
 3. כיצד עומד המוצר במבחנים? מבחנים כאלו כוללים שריטות, הדבקה, טבילה במים, הרתחה וכו'. צבע נורמלי יתקלף וייסדק עם הזמן. אפילו צבע לצביעת רכבים ירד מזכוכית בתנאי לחות או תחת חשיפה למים. לא כדאי ללכת שולל אחר המראה בלבד.
 4. האם המוצר בטוח? איזה סוגי כימיקלים יש בתוכו?
 5. מהי האחריות?האם החברה תעמוד בהתחייבויותיה? האם היא מספקת מידע לגבי האמון שלה במוצר?
 6. איזה סוג של תמיכה מספקת החברה? איך נסיון ההתנהלות מולה קודם למכירה? האם החברה קשובה ומגיבה? מה יקרה אם החברה תיעלם? האם ניתן להשיג את המוצר מיותר ממקור אחד?

 
מהם היתרונות המרכזיים בשימוש ספריי צבע לזכוכית?
צבע לזכוכית הוא חומר מאוד מעניין מבחינת מרקם. קל לנקות ולתחזק אותו, אין בו נקבוביות, והוא אינו צובר חיידקים או בקטריה.ישנם צבעים וגימורים מלהיבים לרבות נוצץ, מטאלי וגרניט.  ההחזריות של זכוכית מעניקה גם אשליה של שטח נוסף.
צבע לזכוכית עמיד יותר מרוב הגימורים האחרים ומעניק חוזקה מבנית. אין מגבלת גודל וניתן ליישמו על כל סוג של זכוכית כולל זכוכית בעלת טקסטורה (שאינה חלקה). מוצר זה מצוין עבור משטחים רטובים כגון מקלחות. כיון שאין צורך בחומר יסוד, מים אינם חודרים ואינם יוצרים עובש שאינו נראה לעין וכתמי מים. לזכוכית יש גם התנגדות מצוינת לחום כאשר שטח הפנים שלה מצופה היטב. והכי טוב – שהמוצר עמיד ומחירו סביר.
 
מהו היקף מגוון הצבעים?  
ישנם אלפי צבעים וגימורים.  צבעים בהירים כצבעי פסטל וגוני שמנת מושפעים מהגוון הירקרק הטבעי של זכוכית שקופה.  כתוצאה מכך בדרך כלל מומלץ על שימוש בזכוכית בעלת רף ברזל נמוך אשר בזכוכית שלהם תוכן צבע נמוך מאוד.
 
באיזה סוג של זכוכית ניתן להשתמש?
ספריי צבע לזכוכית מתאים לכל סוג זכוכית לרבות זכוכית מחוזקת באמצעות כימיקלים, זכוכית מחוזקת באמצעות חום, זכוכית מחוסמת ועוד.
 
מה אם אני רוצה עבודה קטנה ומותאמת אישית?
אחד מהיתרונות הבולטים של תרסיס צבע הוא שהמוצר יכול להגיע לגוונים מוזמנים בקלות רבה וכן יכול להגיע לגוונים קיימים במדויק.  בדרך כלל אנחנו יכולים בימים אחדים להעתיק דוגמיות עבור ארכיטקטים ומעצבים.
 
האם ניתן להסיר את הצבע ולהחליפו בצבע אחר?
זה תלוי באופן שבו הותקנה הזכוכית.  מרבית ההתקנות נעשות באמצעות הדבקה כדי להצמיד זכוכית לקיר ולא ניתן להסירה מבלי לשבור את הזכוכית (בדומה להסרת אריח קרמיקה גדול).  עם זאת, אם הזכוכית הותקנה עם מצמדים מכאניים, ניתן בקלות להחליפה בזכוכית אחרת בעלת צבע אחר.  אבל לא ניתן להסיר את הציפוי מהזכוכית. הוא חובר באופן כימי לזכוכית, לכן מרגע ששמים אותו עליה לא ניתן להסירו.
 
האם התהליך ידידותי לסביבה?
שימוש בחומרי ציפוי שאין בהם כימיקלים ממשפחת איזוטונים (המצויים לרוב בציפויים לרכב). הכימיקלים הנ"ל יכולים להיות די מזיקים בזמן היישום של החומר אם לא מטפלים בהם כראוי וכן קיים דיון בשאלה האם הם פולטים גזים לאחר התקנה.  הסביבה חשובה לנו מאוד וכן בריאותם של העושים שימוש במוצרינו, ואנו מחשיבים עצמנו חברה ירוקה.
 
כיצד ניתן להשיג דוגמיות?
יש לנו דוגמיות ללקוחות או ארכיטקטים ומעצבים.  אנו יכולים גם ליצור דוגמיות מותאמות אישית לפי הזמנה לפרויקטים גדולים בהתראה קצרה. נא צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.
 
שמעתי רבות אודות שיטות ציפוי שונות – מה ההבדלים ביניהן?
ישנו מגוון גדול של ציפויי צבע. צבע ביתי רגיל לא יעבוד על זכוכית כיון שהוא יתקלף וייסדק עם הזמן ולא יהיה עמיד בפני מים ולחות.  עם זאת, חברות שמצפות זכוכית בדרך כלל משתמשות באחד מ-3 סוגי חומרי ציפוי מעורבבים בכימיה מיוחדת לעבודה על זכוכית: urethanes, epoxies, ומבוססי סיליקון.
ציפוי uretthenes: בדרך כלל נחשב הציפוי הטוב ביותר. מעניק עמידות קרובה לזו של epoxyעם עמידות מצוינת בפני קרינה אולטרה סגולה ולכן הוא מתאים לשימוש בחוץ. לכן נעשה בו שימוש לכלי רכב.  אך שיקול משמעותי מסוים הוא האם החומר מבוסס כימית על איזוטונים. במידה וכן, לדעתנו הוא אינו מתאים לסביבה ביתית כמקלחת או מטבח.
ציפוי אפוקסי: ציפוי עמיד מאוד אך יש לו שני חסרונות עיקריים.  האחד, החומר קשה ושביר מאוד. אמנם קשה לשרוט אותו אך הוא נוטה להיסדק ועל זכוכית קשה להשיג איתו גימור נקי. החסרון המשמעותי יותר הוא שהחומר לא עמיד בצורה טובה לאור שמש אולטרה סגול. לפיכך ציפוי זה בדרך כלל לא מומלץ לשימוש בחוץ.  השרף של החומר ידהה עקב קרינה אולטרה סגולה – גם כאשר אינו ממוקם בחוץ.
ציפוי סיליקון: חומר יציב מאוד, אך יש לו טקסטורה ומראה מוזרים שאינם לטעמם של אנשים רבים.  ניתן לשרוט סיליקון בקלות רבה באמצעות ציפורן והעמידות שלו לשפשופים נמוכה מאוד.  מתקינים רבים אינם אוהבים לעבוד עם חומרי סיליקון כי הם נפגמים בקלות בהובלה קודם להתקנה.
 
האם ניתן לשרוט את הציפוי ולפגוע בו?
באופן מכוון ניתן לפגוע בכל שטח.  כלי מתכתי חד ישרוט מתכת, עץ או זכוכית ויגרום נזק לשטח הפנים שלהם. השאלה החשובה היא האם שטח הפנים עמיד בפני שימוש סביר ולא נזק מכוון.
במקרה של ציפויי צבע לזכוכית, את כל הציפויים ניתן לשרוט באופן מכוון. עם זאת על הציפוי להיות חזק דיו כדי לא להישרט תחת תנאים סבירים, ובהם הובלה והתקנה. מרגע ההתקנה, הציפוי מצוי תמיד מאחורי הזכוכית ולכן לא יישחק.
אם אתה בודק דוגמית של ציפוי, תוכל לשרוט אותה עם סכין או מפתח. מה שחשוב הוא איך נראית השריטה. הכוונה היא האם השריטה נקייה או האם יוצרת סדקים והתפוררות? ציפויים קשים מאוד כגון epoxyיטו להיסדק מסביב כששורטים אותם בשל קשיותם. ציפויים רכים כגון סיליקון יישרטו בקלות רבה מדי תחת תנאים רגילים (ניתן לשרוט אותם באמצעות ציפורן בלבד).  האידאל הוא ציפוי עמיד עם רכות מספקת במידה לשם עבודה על זכוכית בצורה נקייה וחלקה.
מכאן שהשאלה "האם ניתן לשרוט את החומר" אינה פשוטה.
 
מה לגבי בדיקת ציפויים כגון ASTM?
חברות המצפות זכוכית לעיתים מפרסמות תוצאות בדיקות של חמרי הציפוי שלהן. חלק מהתוצאות המפורסמות נתון לפיקפוק כי הן לא תואמות סטנדרטים מקובלים לבדיקה כגון ASTM
בבואך לבדוק תוצאות בדיקות, ודא שאתה מבין על מה אתה מסתכל ומה זה אומר בחיים האמיתיים. תחילה, זכור שכאשר מצפים זכוכית הציפוי הינו מאחורי הזכוכית ואינו בא במגע. משכך, בדיקות רבות אינן ישימות. למשל, גמישות הציפוי אינה רלוונטית כאשר מדובר בזכוכית. דוגמא נוספת, בדיקות של עמידות בפני כימיקלים מעידה על עמידות הציפוי אך אין זה סביר שתמצא חומצות וממיסים בין הזכוכית שלך לבין הקיר.
 הנה סקירה של כמה שיטות בדיקה נפוצות שפורסמו בנושא צבע ספריי לזכוכית:

 1. קשיות. מידת קשיות מראה כמה בקלות יכול הציפוי להישרט ולהישחק. בציפוי זכוכית זה חשוב משתי סיבות: הראשונה, מתקינים עלולים שלא במכוון לשרוט את המוצר לפני התקנת הזכוכית. השנייה, זה מעיד על אופן העבודה עם הציפוי. ציפוי רך יישרט בקלות במהלך הובלה והתקנה, בעוד שציפוי קשה במיוחד לא ייחתך בצורה יפה ונקייה. כדאי להשתמש בציפוי קשה אך לא קשה מדי.
 2. הדבקה. מבחן שימושי מאוד לבדיקה של איכות היצמדות הציפוי לזכוכית.  זה מבחן חשוב מאוד כי הוא מראה איך הציפוי חובר לזכוכית. צבע ביתי רגיל לא יעבור מבחן זה בצורה טובה.
 3. עמידות צבע ספריי בפני כימיקלים. אמנם מבחן זה לא ישים לאחר שהזכוכית הותקנה, אך הוא מעיד על עמידות הציפוי. חשובה במיוחד עמידות למים קרים ולמים רותחים. כל הציפויים יתרככו תחת מים רותחים, אך חשוב איך הציפוי מגיב בבדיקה אחרי רתיחה; האם הוא עדיין צמוד היטב?
 4. עמידות בפני לחות.  מבחן חשוב מאוד לציפויי זכוכית. צבעים סטנדרטיים רבים יתקלפו וייסדקו עקב חשיפה ללחות כי הם לא נצמדים היטב לזכוכית.
 5. חשיפה לקרינה.  מבחן זה מראה את עמידות הציפוי לחשיפה לשמש ולקרניים אולטרה סגולות. הציפוי עשוי לדהות או אף להתקלף או להיסדק תחת חשיפה לקרינה. למשל, ציפויי אפוקסי מצהיבים תחת חשיפה לקרינה ובדרך כלל אינם מומלצים לשימוש בחוץ.  אמנם מוצרים המצויים בפנים מקבלים פחות חשיפה אך קרניים אולטרה סגולות חודרות גם דרך חלונות.

 

    

החברה משתמשת במוצרים בעלי מערכת ניהול העומדת בדרישות התקן המאושרות ע"י מכון התקנים הישראלי והתקן הבין לאומי ת"י iso 9001 :2000

 

1800-100-018 שיחת חינם
ארלוזורוב 89 ת"א 


 

 
מילוי ספריי צבעמילוי תרסיס צבעמוצריםפרופילספריי צבעמידע טכנילקוחותצור קשר
זכויות היוצרים שייכות לבעל האתר אין לעשות שום שימוש בשום תוכן ללא אישור מראש ובכתב.הפרת החוק עלולה לגרור אחריה אחריות פלילית או אזרחית.