צבע לתעשיה
צבע לרכב
ספריי צבע
מכונה למילוי ספריי צבע
מילוי תרסיס צבע
ציוד צביעה
צבע לעץ
צבע למסגריות
צבע לזכוכית
צביעה אלקטרוסטטית
צבע לאלומיניום
צבע למתכתספריי צבע, תרסיס צבע, מילוי ספריי צבע,
מילוי תרסיס צבע, ציוד צביעה והתזה
ספריי צבע למסגריות  

ספריי צבע למסגריות

 

מכונה אישית למילוי ספריי צבע

צבע הוא החומר הנפוץ ביותר לשימוש לשם הגנה על פלדה. שיטות צבע למבני פלדה ומסגריות התפתחו לאורך השנים כדי לענות על דרישות חוקיות הנוגעות לשמירה של תעשיות על הסביבה וכן כדי לתת מענה לדרישות של בעלי גשרים ובניינים לשיפור העמידות. שיטות קודמות של חמש ושש שכבות הוחלפו באלטרנטיבה של בדרך כלל 3 שכבות והחידושים האחרונים התרכזו אף בפחות שכבות אך עם עובי רב יותר לכל שכבה. דוגמאות לכך הם ציפויי אפוקסי ופוליאסטר שמיועדים לעובי רב בשכבה אחת או שתיים, וציפוי יחיד של אלאסטי,

כיום נהוג במסגריות בדרך כלל לשים בספריי צבע שכבה נוספת של צבע כדי ליצור שכבה "כפולה" של ציפוי. שיטות הצביעה ההגנתיות מורכבות בדרך כלל משכבת יסוד, שכבת ביניים ושכבת גימור. לכל שכבת ציפוי בכל שיטה הגנתית יש פונקציה מסוימת, והסוגים השונים מונחים בסדר מסוים של שכבת יסוד, אחריה שכבת הביניים אותה שמים בחנות ולבסוף שכבת הגימור אותה שמים או בחנות או באתר.
 
קומפוזיציה של צבעים
הכנת צבע ספריי למסגריות נעשית על ידי ערבוב של 3 רכיבים עיקריים:
1) הפיגמנטים
פיגמנטים הם אבקות אורגניות או דוממות טחונות עד דק המספקות צבע, אטימות, התלכדות החומר ולעיתים חסימת קורוזיה.
2) המאגד
מאגדים הם בדרך כלל שרפים או שמנים, אך יכולים להיות מרכיבים דוממים כגון סיליקטים מסיסים. המאגד הוא הרכיב שיוצר את השכבתיות בצבע.
3) הממס
בממסים נעשה שימוש להמסת המאגד ולהקלה על מריחת הצבע. הממסים הם בדרך כלל נוזלים אורגניים או מים.
צבעים בספריי נמרחים על שטחי פלדה בשיטות רבות, אך בכולן זה יוצר "שכבה רטובה". ניתן למדוד את  עובי השכבה הרטובה לפני שהממס מתאדה, בעזרת מד מיוחד. כאשר הממס מתאדה השכבה מתלכדת והמאגד והפיגמנטים נותרים על גבי השטח כ"שכבה יבשה". ניתן למדוד את  עובי השכבה היבשה, בדרך כלל בעזרת מד אלקטרו-מגנטי. היחס בין עובי השכבה הרטובה לבין עובי השכבה היבשה הסופית (dft) נקבע על ידי אחוז נפח המוצקים בצבע, כלומר dft= עובי השכבה הרטובה כפול אחוז  נפח המוצקים.
באופן כללי רמת ההגנה בפני קורוזיה, שצבע מעניק, היא ביחס ישר לעובי השכבה היבשה שלו.
 
סיווג צבעים למסגריות
כיון שבאופן כללי ביותר צבע מורכב מפיגמנט מסוים, המוכנס למאגד מסוים ומומס בממס מסוים, אז מספר הסוגים הגנריים של צבע מוגבל. השיטות הנפוצות ביותר של סיווג צבעים הן לפי הפיגמנטים שלהם או לפי סוג המאגד שלהם.
צבעי יסוד לפלדה מסווגים בדרך כלל בהתאם לפיגמנטים העיקריים מונעי הקורוזיה שמרכיבים אותם, לדוגמא יסוד של אבץ פוספאט ויסוד אבץ מטאלי. ניתן להכניס כל אחד מפיגמנטים מונעים אלו למגוון של שרפים מאגדים.
שכבות הביניים ושכבות הגימור מסווגות בדרך כלל בהתאם למאגדים שלהן, לדוגמא אפוקסים, וינילים וכו'.
 
שכבות ספריי צבע
בדרך כלל מורחים צבע שכבה על גבי שכבה, ולכל שכבה יש מטרה מסוימת. אלו מתוארות כדלקמן:
• שכבת יסוד
את שכבת היסוד שמים ישירות על גבי שטח הפלדה הנקי, או במקרה של שיטות כפולות - על גבי ציפוי המתכת האטום. מטרתה היא להרטיב את שטח הפנים ולספק בסיס טוב להצמדה לשכבות הבאות. שכבות יסוד אותן שמים ישירות על גבי שטחי פלדה אמורות בדרך כלל גם לחסום היווצרות קורוזיה.
ישנם שני סוגים בסיסיים של שכבת יסוד:
א) שכבת יסוד בעלת פיגמנטים מטאליים.
שכבות יסוד אלו מורכבות כך שכאשר סדק בציפוי (הנוצר עקב נזק או קורוזיה מקומית) חושף את הפלדה, החומר המטאלי נאכל (עובר קורוזיה) במקום הפלדה. זה מגן על קורוזיה לפלדה ועל החלדה של שכבת היסוד עד שהחומר המטאלי נאכל כולו.
שכבות יסוד עשירות באבץ הן הנפוצות ביותר בסוג זה.
ב) שכבת יסוד שמתבססת על מאפייני ההצמדה הגבוהים והעמידות בפני כימיקלים של המאגד נתון חשוב למסגריות העוסקות בשערים ודלתות ברזל חיצוניות.
שכבות יסוד אלו משיגות הצמדה טובה (בכפוף לכך שהשטח נוקה היטב) והן טובות מספיק כדי להילחם בהחלדה היכן שהציפוי סדוק. שכבות יסוד אפוקסי הן אופייניות לסוג זה. שכבות יסוד אלו עשויות להכיל פיגמנטים חוסמים המגנים מפני קורוזיה. אבץ פוספאט, למשל, הוא פיגמנט חוסם עדין, והשימוש בו די נפוץ.
• שכבת ביניים
שמים שכבות ביניים כדי ליצור את עובי החומר הכולל של השיטה. באופן עקרוני, ככל שהציפוי עבה יותר כך הוא בעל תוחלת ארוכה יותר. שכבות ביניים מעוצבות במיוחד כך שירחיבו את ההגנה הכוללת, וכאשר כמות הפיגמנטים בהן גבוהה הן מפחיתות את יכולת החלחול של חמצן ושל מים. החדרת פיגמנטים מיוחדים כמו MIOמפחיתה או מעכבת חדירת לחות בסביבות לחות. כיום משתמשים בפיגמנטים כגון פירורי זכוכית למטרה זו. שכבות ביניים חייבות להתאים לשכבות הגימור כאשר יש עיכובים בלתי נמנעים ביישום של האחרונות.
• שכבת הגימור
ספריי צבע לשכבת הגימור מספקת את המראה המבוקש ואת עמידות פני השטח של המשטח. בתלוי בתנאי החשיפה, עליה לספק גם את קו ההגנה הראשון כנגד מזג אוויר ואור שמש.
• שכבת פסים
שכבות פסים הן כבות נוספות של צבע אותן שמים באופן מקומי על רתכים, מחברים ופינות חיצוניות. מטרתן היא ליצור עובי מספק בפינות ובקצוות – בהן לצבע יש נטייה להידלל בזמן הייבוש. ההוראות אמורות לפרט את סוג ומספר שכבות הפסים הדרושות ולציין מתי יש למרוח אותן.
 
שיטת הצביעה
שכבות הצבע השונות בתוך שיטת צביעה חייבות כמובן להתאים זו לזו. הן עשויות להיות כולן מאותו סוג גנרי או מסוג שונה. אך ליתר בטחון רצוי שכל הצבעים בתוך שיטה מסוימת יירכשו מאותו יצרן והשימוש בהם ייעשה לפי הוראות היצרן.
עקרון חשוב בשיטת השכבות הוא ההגדרה והמדידה של עובי החומר היבש (dft). עובי החומר היבש נבדק בדרך כלל ביחס לשיטת הצבע הכוללת, למרות ששכבות ספציפיות יכולות להימדד בנפרד.צבע למסגריות בדרך כלל מציין עובי מוגדר מסוים, אך לפעמים מצוין רק ערך מינימלי.
לעובי מוגדר של חומר יבש, ערכים נפרדים נמוכים מ-80% אינם מקובלים. עריכם שבין 80% ל-100% הם מקובלים בכפוף לכך שהממוצע הכולל שווה או גדול מהעובי הנומינלי המוגדר.
הוראות בנוגע לעובי חומר יבש מסוים דורשות מריחה מוקפדת של הצבע כדי להימנע מעובי מיותר. מריחת יתר של צבעים יכולה ליצור לחצים גבוהים ולגרום לכשלון מוקדם של השיטה. בדיקות עובי של חומר רטוב (wft) עשויות להיות נחוצות במהלך המריחה של הצבעים כדי לוודא שיושג עובי חומר יבש מספק. 

 
  

החברה משתמשת במוצרים בעלי מערכת ניהול העומדת בדרישות התקן המאושרות ע"י מכון התקנים הישראלי והתקן הבין לאומי ת"י iso 9001 :2000

 

1800-100-018 שיחת חינם
ארלוזורוב 89 ת"א 


 

 
מילוי ספריי צבעמילוי תרסיס צבעמוצריםפרופילספריי צבעמידע טכנילקוחותצור קשר
זכויות היוצרים שייכות לבעל האתר אין לעשות שום שימוש בשום תוכן ללא אישור מראש ובכתב.הפרת החוק עלולה לגרור אחריה אחריות פלילית או אזרחית.