צבע לתעשיה
צבע לרכב
ספריי צבע
מכונה למילוי ספריי צבע
מילוי תרסיס צבע
ציוד צביעה
צבע לעץ
צבע למסגריות
צבע לזכוכית
צביעה אלקטרוסטטית
צבע לאלומיניום
צבע למתכתספריי צבע, תרסיס צבע, מילוי ספריי צבע,
מילוי תרסיס צבע, ציוד צביעה והתזה
ספריי צבע למתכת  

 
 

ספריי צבע למתכת

 

מכונה פרטית למילוי ספריי צבע בכל גוון 

 

סוגים גנריים עיקריים של צבע למתכת ומאפייניהם:

1) צבעים המתייבשים באוויר (למשל אלקידים)
חומרים אלו מתייבשים בתהליך חימצון, שבו נספג חמצן מהאטמוספרה. לפיכך הם מוגבלים לשכבות דקות יחסית. כאשר השכבה נוצרת יש לה עמידות ממס מוגבלת ובדרך כלל עמידות נמוכה בפני כימיקלים. ניתן ליישום בספריי צבע
2) צבעים למתכת העמידים בפני כימיקלים – חבילה אחת (למשל גומי אקרילי, ויניל)
לחומרים אלו היווצרות השכבה דורשת רק התאדות של הממס ואין תהליך חימצון. ניתן למרוח אותם בשכבות די עבות. השכבה שנוצרת נותרת די רכה, ויש לה עמידות ממס נמוכה אך עמידות גבוהה בפני כימיקלים.
3) צבעים עמידים בפני כימיקלים – שתי חבילות (למשל אפוקסי, יורטן)
חומרים אלו מסופקים כשני מרכיבים נפרדים, כאשר ההתייחסות לאחד בדרך כלל הינה כבסיס ולשני כסוכן ריפוי. כאשר מערבבים את שני המרכיבים הללו, בסמוך לשימוש, נוצרת תגובה כימית. לכן למרכיבים אלו יש "תוחלת חיים" מוגבלת לפני המריחה. התגובה הפולימרית נמשכת אחרי מריחת הצבע ואחרי שהממס התאדה ונוצרה שכבה צפופה שיכולה להיות מאוד קשה ולה עמידות גבוהה בפני כימיקלים. ניתן להשתמש בשרפים נוזליים בעלי צמיגות נמוכה ואז אין צורך בממס. שכבות כאלו ניתן למרוח באופן נדיב.
 
ספרי צבע יסוד טרומי
אלו ידועים גם כיסוד חנות, יסוד זמני, יסוד מחזיק וכו'. לעיתים נעשה בהם שימוש על מבני פלדה ומתכת מייד אחרי ניקוי יסודי, כדי לשמור על פני השטח הנקיים בתנאי אל-חלד עד לצביעה הסופית. השימוש בהם נעשה בעיקר על חלקי פלדה לפני בנייה. הדרישות המרכזיות של יסוד טרומי הינן כדלקמן:
צריך שניתן יהיה לשים את היסוד באמצעות התזה (ספריי) חסר אוויר כדי ליצור שכבה דקה מאוד ושווה. עובי החומר היבש מוגבל בדרך כלל בין 15-25 μm. בפחות מ-15 μmחלקים מהפרופיל אינם מוגנים וחלוקה תתפתח בתנאי מזג אוויר שונים. מעל 25 μmהיסוד משפיע על איכול הריתוך ויוצר אדי ריתוך עודפים.  
על היסוד להתייבש מהר מאוד. צביעת יסוד נעשית פעמים רבות במקביל לנקיון היסודי האוטומטי, שיכול ומעביר חלקים בקצב של 1-3 מטר/דקה. המרווח בין היסוד לבין הטיפול הוא בדרך כלל של 1-10 דקות ולכן היסוד חייב להתייבש תוך זמן זה.
אסור שתהליכי ייצור רגילים (כדוגמת ריתוך, חיתוך גז) יעוכבו בשל הצביעה, ועל היסוד לא לגרום לנקבוביות ריתוך עודפות. יצרן הצבע אמור לספק תעודת ריתוך.
אדי ריתוך הנפלטים בשל היסוד אמורים שלא לעלות מעל לגבולות החשיפה המותרים לשם כך צבעי יסוד נבדקים, ויצרן הצבע אמור לספק תעודה מתאימה על כך.
ספריי היסוד אמור לספק הגנה הולמת למתכת עד לצביעת השכבה הבאה מעליו או עד שהחלק מושם בסביבה מוגנת מפני קורוזיה (כגון איחסון פנימי). בפועל כמעט ולא עומדים בזמנים אלו. בתנאים קשים ניתן לרוב למדוד עמידות בשבועות ולא בחודשים. יסודות עשירים באבץ ובסיליקט אבץ מספקים את ההגנה הגבוהה ביותר מבין כל היסודות הטרומיים.
פני שטח שנצבעו בשכבת היסוד אמורים לדרוש הכנה חוזרת מינימלית בלבד לפני צביעת שכבות נוספות וצריכים להיות מתאימים לשיטת הצביעה המיועדת. ישנם סוגים רבים של יסוד טרומי, אך ניתן לסווגם לפי הסוגים הגנריים העיקריים הבאים:
• יסוד  אטצ'
מבוסס על שרף מחוזק עם שרף פונלי כדי להגביר עמידות בפני מים. יסוד זה יכול להגיע הן בחבילה אחת והן בצורת שתי חבילות, כאשר הצורה האחרונה מספקת עמידות גבוהה יותר.
• יסוד ספריי אפוקסי
אלו חומרים של שתי חבילות שעושים שימוש בשרף אפוקסי ובדרך כלל יש בהם סוכני ריפוי מסוג פוליאמיד או פוליאמין. יש בהם מגוון של פיגמנטים חוסמים ובלתי-חוסמים. יסוד אפוקסי אבץ פוספט הוא הנפוץ ביותר ונותן את העמידות הגבוהה ביותר.
•יסוד אפוקסי אבץ
יסוד זה יכול להיות עשיר באבץ או בעל אבץ מופחת. הסוג שעשיר באבץ מייצר חומר המכיל בערך 85% במשקל של אבקת אבץ מטאלי, והסוג שבו אבץ מופחת מכיל בערך 55% במשקל. בחשיפה בסביבה ימית או תעשייתית במיוחד, ליסוד אפוקסי אבץ נטייה ליצירה קורוזיה של אבץ לבן, אותה חובה להסיר לפני צביעת שכבות נוספות. 
•יסוד אבץ סיליקאט
יסוד זה מספק הגנה דומה לזו שמספק הסוג האפוקסי העשיר באבץ וסובל מאותן בעיות כדוגמת היווצרות מלחי אבץ והיווצרות אדי חומצות אבץ בזמן הריתוך של המתכת. ישנן קטגוריות שונות של יסוד אבץ סיליקאט לפי המאגד (אורגני או דומם) ותכולת האבץ. הקבוצה בעלת האבץ הנמוך פותחה כדי לשפר את ריתוכם ולמזער נקבוביות הנוצרות בזמן הריתוך (אך במקביל עמידותם פחותה). יסוד הסיליקאט האורגני הוא המתאים ביותר כיסוד טרומי.   
 
שיטות השמה של ציפויי צבע במכונה למילוי בקבוקי ספריי לבעלי מקצוע
לשיטת ההשמה והתנאים בהם שמים צבעים השפעה משמעותית על איכות ועמידות הציפוי. שיטות סטנדרטיות לפיהן שמים צבעים לחלקי פלדה כוללות מריחה באמצעות מברשת, גלגלת (רולר), התזת אוויר (ספריי) רגילה והתזה ללא אוויר.
התזה (ספריי) ללא אוויר הפכה לשיטה הנפוצה ביותר לציפוי חלקי פלדה בצבע בתנאי חנות שניתן לשלוט בהם. מריחה במברשת וברולר אופיינית יותר למריחה באתר, אם כי לעיתים עושים שימוש גם שם בשיטות התזה.
 
מריחה במברשת
מריחת צבע במברשת היא השיטה הפשוטה ביותר וגם האיטית ביותר, לכן יקרה יותר. למרות זאת יש לה מספר יתרונות על פני השיטות האחרות, למשל הרטבה טובה יותר של פני השטח וניתן לעשות בה שימוש באזורים מוגבלים או קטנים יותר תוך בזבוז מופחת.
מריחה ברולר
מריחה ברולר מהירה בהרבה ממריחה במברשת והיא מתאימה לאזורים שטוחים נרחבים אך דורשת מאפיינים מתאימים של הצבע.
התזת ספריי
ציפוי צבע למבני פלדה נעשה בדרך כלל באמצעות ספריי אוויר. בעזרת אטומיזציה הצבע הופך לטיפות קטנטנות המותזות על פני השטח ואז חוברות זו לזו והופכות לחומר אחיד.
האטומיזציה יכולה להיות מושגת במספר דרכים:
בהתזת אוויר הצבע עובר אטומיזציה על ידי ערבובו עם זרם של אוויר דחוס ברובה ספריי סטנדרטי. הצבע יכול להישאב לזרם האוויר או להידחס לרובה הספריי תחת לחץ. להתזה אידאלית, על מפעיל מומחה להתאים את זרבובית הספריי ואת לחץ האוויר בהתאם למרקם של הצבע ולעובי הדרוש. התזה בספריי מהירה יותר ממריחה במברשת או רולר אך רמת בזבוז הצבע בשל התזת יתר היא גבוהה.   
התזה (ספריי) ללא אוויר
לשם התזה ללא אוויר הצבע עובר דחיסה הידראולית, ובמעבר דרך נקב קטן ברובה ספריי ללא אוויר הוא עובר אטומיזציה ואז מותז לפני השטח. באמצעות שינוי גודל הנקב וצורתו ובאמצעות שינוי הלחץ ההידראולי, ניתן ליצור אטומיזציה למגוון רחב של צפיפויות צבע, מדק לעבה. הציוד הדרוש יקר בהרבה מזה הדרוש לספריי אוויר סטנדרטי, כי עליו לעמוד בלחצים גבוהים יותר.  עם זאת, קצב ההתזה גבוה משל ספריי אוויר ובזבוז עקב התזת יתר נמוך בהרבה. בספריי אוויר רגיל לחץ האוויר המקסימלי בדרך כלל לא יעלה על 100 psi, בעוד שלספריי ללא אוויר עשוי להידרש לחץ הדיראולי של עד 4,000 psi.
 
תנאי השמת ספריי הצבע למתכת
התנאים העיקריים המשפיעים על השמת ציפוי צבע הם טמפרטורה ולחות. קל יותר לשלוט באלו בתנאי חנות מאשר באתר.
א) טמפרטורה
טמפרטורת האוויר וטמפרטורת הפלדה משפיעות על התאדות הממס ועל מאפייני המריחה וההתזה, וכן על הזמן הדרוש לייבוש וחיי המדף של חומרים של שתי חבילות. כאשר דרוש חימום יש לעשות זאת באופן לא ישיר.
ב) לחות
כאשר יש התעבות על גבי פני השטח של הפלדה אין למרוח צבע, או כאשר ישנה לחות שתשפיע על השמת הצבע או על ייבושו. באופן רגיל יש למדוד את טמפרטורת הפלדה עם מד-חום ולוודא שהיא נשמרת לפחות 3 מעלות צלסיוס מעל לנקודת הלחות.
עם זאת, יש צבעים עמידים בפני לחות, הנרקחים במיוחד לתנאי לחות. 
  

החברה משתמשת במוצרים בעלי מערכת ניהול העומדת בדרישות התקן המאושרות ע"י מכון התקנים הישראלי והתקן הבין לאומי ת"י iso 9001 :2000

 

1800-100-018 שיחת חינם
ארלוזורוב 89 ת"א  

 
מילוי ספריי צבעמילוי תרסיס צבעמוצריםפרופילספריי צבעמידע טכנילקוחותצור קשר
זכויות היוצרים שייכות לבעל האתר אין לעשות שום שימוש בשום תוכן ללא אישור מראש ובכתב.הפרת החוק עלולה לגרור אחריה אחריות פלילית או אזרחית.